Frukost efter 14 timmars fasta

Nu är det äntligen dags för frukost. Är riktigt hungrig nu och det ska bli gott med mat. Det är 14 timmar sedan jag åt sist. Jag under den senaste tiden mer och mer skjutit på frukosten och har märkt att jag mår bra av det. Det är ju också godare att äta när man är hungrig istället för slentrianmässigt slänga i sig något för sakens skull. Har druckit svart kaffe och vatten med lite citron nu på morgonen.

Frukosten består av en grön smoothie, löskokta ägg, havssalt, avokado, vatten samt kosttillskotten omega 3, vitamin D och formula IV (ett multivitamin och mineraltillskott).

I smoothien har jag kokosgrädde, färsk grönkål, fryst ananas, frysta hallon, citronjuice, torkad ingefära och vatten. Toppad med citronmeliss och ärtskott.

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

Denna webbplats använder Akismet för att minska skräppost. Lär dig hur din kommentardata bearbetas.